Failų siuntimas

FAILUS IKI 20 MB SIŲSTI DONATAS@P4U.LT

Failus taip pat galite pateikti ir skaitmeninėse laikmenose (CD / DVD / USB atmintinėse) atnešę į mūsų biurą.

Pagrindiniai spaudos reikalavimai

Jei jūsų siųstas maketas neatitinka šių spaudos reikalavimų, už spaudos ar pospaudiminių darbų kokybę atsakomybės neprisiimame. Dėmesio! Dizaino elementų ar gramatinių klaidų, esančių makete, netikriname ir už jų patekimą į galutinį spaudinį neatsakome.

Spalvos: CMYK, Pantone arba Grayscale.

Tekstai: paversti kreivėmis (converted to outlines/curves).

Linijos / apvadai: ne plonesni nei 0,10 mm.

Failų formatai: PDF (*.pdf) arba vektoriniai / darbiniai failai: Corel Draw (*.cdr). Nuotraukos: JPG/JPEG, TIFF, PNG, kurių raiška ne mažesnė nei 300 dpi. Rastriniai objektai (bitmap): raiška NUO 300 dpi IKI 600 dpi.

Spalvų perėjimai ir kiti daugiasluoksniai elementai: Mask, Powerclip, Gradient, Fountain Fill ir kiti panašūs objektai, taip pat permatomi (transparency, opacity) ar iš kelių sluoksnių susidedantys fonai privalo būti konvertuoti į 1 rastrinį objektą (bitmap), kurio raiška ne mažesnė nei 300 dpi.

Spaudinio formatas: lapo dydis turi atitikti galutinį maketo dydį.

Užlaidos bei saugios paraštės: užlaidos kiekviename krašte po 2 mm. Logotipai, tekstai ir kiti svarbūs elementai turi būti atitraukti nuo kraštų ne mažiau nei po 2 mm. Užlaidų, paraščių ar bigavimo žymės gali būti paliktos tik už spaudinio ribų.

Maketo kraštuose esantys rėmeliai: neleistini tie rėmeliai, kurie imituoja galutinį spaudinio formatą. Norimas, galutinis formatas yra nurodomas tik siunčiant failą ar failo pavadinime. Jei maketo kraštuose paliekate rėmelius, jie laikomi spaudos dalimi.

Tinkamai paruoštas maketas

Naudojamas vizitinės kortelės pavyzdys. Šie reikalavimai analogiški visiems spaudiniams.

Standartinis kortelės formatas (po apipjaustymo): 90 mm X 50 mm.

Reikalaujamas maketas, kurį turite pateikti (t.y. kartu su užlaidomis): 94 mm X 54 mm.

Užlaidos: Ne mažiau nei po 2 mm iš kiekvienos pusės. Užlaidos skirtos fonui ar iki krašto einantiems elementams.

Saugios paraštės: Ant jų negali užeiti logotipai, tekstai ir kiti svarbūs elementai.

Saugos zona: Svarbiausi spaudinio elementai, tokie kaip logotipai, tekstai ir pan, turi likti šios zonos ribose.

pvz_1

Tinkamo maketo pavyzdys

pvz_2

Netinkamai paruoštas maketas

pvz_3

Papildomi reikalavimai ir rekomendacijos

Rekomenduojamas CMYK profilis: ISO coated v2 (ECI).

RGB spalvų modelio išimtys: ruošiant fotoalbumą ar leidinį, kur prioritetas teikiamas nuotraukos spalvų atkūrimo kokybei, rekomenduojame palikti RGB spalvų modelį.

Maketo kraštuose esantys rėmeliai: neleistini tie rėmeliai, kurie imituoja galutinį spaudinio formatą. Norimas, galutinis formatas yra nurodomas tik siunčiant failą ar failo pavadinime. Jei maketo kraštuose paliekate rėmelius, jie laikomi spaudos dalimi ir PRIVALO būti ne plonesni nei 2 mm storio (iš kiekvienos pusės).

PDF failai: turi atitikti PDF/X-1a:2001 (ISO 15930-1:2001) standartą. Jei PDF failo šriftai nėra sukreivinti, už teksto spaudą neatsakome.

Overprint rėžimas: gali būti taikomas tik juodiems objektams. Jei jis nustatytas kitų spalvų elementams, už jų spaudą neatsakome.

Puslapiavimas: jeigu leidinys susideda iš daugiau nei 1 psl., visi puslapiai turi būti vienodo formato bei orientacijos. Jei yra tuščių puslapių, jie taip pat turi būti įtraukti į leidinį.

Nestandartinis/dekoratyvinis popierius: spaudai pasirinkę nestandartinį popierių, turite atsižvelgti į rastro taško padidėjimą / išsiliejimą, bei dalinio spalvos padengimo tikimybę.

Minimali spalvos sudėtis: rekomenduojame, kad  ji būtų ne mažesnė nei 5%.

Vienspalviai juodi tekstai ir brūkšniniai kodai: turi susidėti tik iš vienos spalvos (CMYK spalvų rėžime – c0m0y0k100).

UV dalinio lakavimo formos, folijavimo ar kirtimo klišės: pateikiamos tik vektoriniu formatu atskirai nuo maketo.

Jei spauda bus ploteriuojama, pirmenybę teikiame CDR failams. Taip pat:

– CDR faile palikite ryškiai matomą ploteriavimo liniją, nesujungtą su pačiu maketu (kad būtų galima atskirti nuo likusio maketo).

– jeigu siunčiat tik PDF failą, nepalikite ploteriavimo linijos ant pačio maketo, ją siųskite atskiru failu arba įdėkite sekančiame puslapyje.

Jei spauda bus biguojama/perforuojama:

– CDR faile šios linijos turi būti pažymėtos Guidelines įrankiu arba analogiškai pažymint linijomis maketo viršuje.

– PDF faile bigavimo/perforavimo linijos žymimos tik už spaudinio ribų.

Kniedijamojo ar klijuojamojo įrišimo gaminiai: kiekvieno puslapio krašte (bet tik tame krašte, kur bus kniedijama/klijuojama – kairiajame arba dešiniajame) būtina palikti po 15 mm pločio nereikšminio ploto juosteles. Tose vietose nerekomenduojame dėti tekstą ar kitus svarbius elementus.